Lokalizacja: ul. Solskiego 1 , 39-300 Mielec
Rejestracja prywatna: +48 509 352 615
Okulistyka na NFZ: +48 538 531 777

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa w AlfaMedica

Terapia falą uderzeniową to jedna z najnowszych form leczenia bólu narządów ruchu bez użycia farmakologii. Zadaniem fali uderzeniowej jest dotarcie do ogniska bólu, by je stopniowo wygasić.

Efekty terapii odczuwalne są często już po pierwszym zabiegu.

Jak działają i co powodują zabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej?

To zabieg mało inwazyjny, którego skuteczność porównywana jest do leczenia chirurgicznego. Leczenie zwykle obejmuje 3 do 5 zabiegów, w przypadku schorzeń o dużej powierzchni liczba zabiegów może wzrosnąć do 10.

Za pomocą głowicy, radialna fala uderzeniowa RSW wprowadzana jest do ciała przy użyciu głowicy. Głowica skierowana jest miejsce wystąpienia bólu. Działanie urządzeń MASTERPLUS polega na zastosowaniu fal uderzeniowych wykorzystujących działanie siły sprężonego powietrza.

Energia kinematyczna gromadzona w głowicy generującej fale w momencie jej kontaktu z przekaźnikiem przekształca się w energię akustyczną, przybierając formę długich fal akustycznych. Impulsy te przekazywane są do docelowej tkanki przy użyciu nakładki ochronnej i żelu.

Wyjątkowo skuteczna technologia do leczenia wielu przypadłości i schorzeń

Terapia falą uderzeniową cieszy się dużym zainteresowaniem przy leczeniu patologicznych zmian wiązadeł, ścięgien, kości, mięśni oraz stawów. Fala uderzeniowa poprawia metabolizm, lepsze krążenie krwi i znacząco przyspiesza proces leczenia poprzez stymulacje ciała do samo uzdrowienia. Dzięki terapii następuje stopniowa regeneracja tkanek, co w konsekwencji prowadzi do ich uzdrowienia. Skutecznie leczy zmiany zwyrodnieniowe i pourazowe, zwłóknienia, zbliznowacenia oraz przewlekłe zespołu bólowe.

lekarze
Lekarze
Two hispanic men physiotherapist and patient having rehab session using dumbbells at clinic
Rehabilitacja
fizjoerapia-indibaactiv
Fizjoterapia
Anti wrinkle surgery. Beauty young woman injection. Facial treatment.
Medycyna Estetyczna
A young woman undergoing a facial radiofrequency face lift treatment. Facial skin care treatment, anti-aging facial rejuvenation. Beauty and dermatology concept.
Odnowa Biologiczna
image

Zarejestruj się:

Zadzwoń i uzyskaj specjalistyczną pomoc

Leczenie z wykorzystaniem fali uderzeniowej pomaga w krótkim czasie odzyskać pełną sprawność ruchową. Często zalecana jest dla osób aktywnych fizycznie i sportowców, gdzie czas rekonwalescencji powinien być jak najkrótszy. Terapia RSW umożliwia precyzyjne aplikowanie fali w miejscu wystąpienia zmian chorobowych. Nie wywołuje zmian biologicznych dzięki skupieniu fali uderzeniowej wyłącznie na obszarze podjętym leczeniu.

Efekty terapeutyczne falą uderzeniową:

Schorzenia leczone poprzez falę uderzeniową:

Inne skuteczne metody fizjoterapii

IndibaActiv

IndibaActiv ma działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Pozwala znacząco zmniejszyć ilość przyjmowanych leków...

Kinesiotaping

Plastrowanie dynamiczne, które ma na celu złagodzenie bólu, poprawę krążenia i odciążenie mięśni...

Mówią o nas...

Bardzo pozytywne odczucia po zabiegach. Dzięki staraniom zespołu problem z ostrogą piętową ustąpił.
Janusz B.
Pacjent
logo_ost
logo_apf
logo_mos
hbsm
fsm