Lokalizacja: ul. Solskiego 1 , 39-300 Mielec
Rejestracja prywatna: +48 509 352 615
Okulistyka na NFZ: +48 538 531 777

Rehabilitacja

Rehabilitacja w AlfaMedica

Nasze zdrowie często na skutek przebytych chorób lub zdarzeń losowych ulega pogorszeniu. Aby proces ten zatrzymać lub cofnąć często potrzebna jest pomoc specjalistów  w zakresie rehabilitacji.

Niewątpliwie najbardziej istotnym czynnikiem jest prawidłowe zdiagnozowanie i wyleczenie źródła, które uniemożliwia sprawne funkcjonowanie.

Czym tak naprawdę jest rehabilitacja?

W szeroko pojętej medycynie rehabilitacja to działania służące poprawie sprawności pacjenta i docelowej poprawie komfortu oraz jakości życia. W przeciwieństwie do niektórych badań zabiegi rehabilitacyjne mogą być wykonywane w wielu miejscach: w szpitalu, prywatnym gabinecie czy też w domu chorego jeżeli nie pozwala na to jego stan zdrowia.

Wśród wielu jej rodzajów, nasza klinika oferuje:

lekarze
Lekarze
Two hispanic men physiotherapist and patient having rehab session using dumbbells at clinic
Rehabilitacja
fizjoerapia-indibaactiv
Fizjoterapia
Anti wrinkle surgery. Beauty young woman injection. Facial treatment.
Medycyna Estetyczna
A young woman undergoing a facial radiofrequency face lift treatment. Facial skin care treatment, anti-aging facial rejuvenation. Beauty and dermatology concept.
Odnowa Biologiczna
image

Zarejestruj się:

Zadzwoń i uzyskaj specjalistyczną pomoc

Kiedy potrzebna jest rehabilitacja?

Najczęstszymi pacjentami gabinetów rehabilitacyjnych są osoby skarżące się na ból kręgosłupa, barków, kolan czy też pacjenci po urazach, stłuczeniach, złamaniach. Nieodłącznym elementem każdego sportowca są kontuzje. By zmniejszyć ich dokuczliwość i wyeliminować ból konieczna jest ciągła współpraca z rehabilitantem i dobranie odpowiedniego programu masażów.

Rehabilitacja w wielu przypadkach stosowana jest przed zastosowaniem medycyny bezpośrednio inwazyjnej, nazywanej potocznie – operacją czy zabiegiem. Fizjoterapeuci, poprzez terapię manualną, masaż rozluźniają napięcie mięśni czego konsekwencją jest zmniejszenie dolegliwości stawów, kręgosłupa i dokuczliwych bólów głowy.

W zależności od rodzaju urazu, kontuzji czy też miejsca pojawienia się bólu występuje wiele rodzajów rehabilitacji. Kluczowy jest więc dobór odpowiedniego leczenia do zdiagnozowanego schorzenia. Pozwala to na skrócenie czasu leczenia oraz szybszą poprawę samopoczucia pacjenta.

Skuteczna fizjoterapia w trakcie rehabilitacji

Bardzo pomocna w skutecznym leczeniu pacjentów, która wspomaga rehabilitację jest fizjoterapia. W jej obrębie wyróżnić można kinezyterapię, czy leczenie ruchowe a także fizykoterapię. Dynamiczny rozwój medycyny to także nowoczesne metody fizjoterapii. Nasza klinika to nie tylko wysoce wyspecjalizowana kadra ale również skuteczne metody leczenia:

IndibaActiv

IndibaActiv ma działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Pozwala znacząco zmniejszyć ilość przyjmowanych leków...

Fala uderzeniowa

Terapia falą to nieinwazyjna i bezpieczna metoda stosowana w celu zniwelowania przewlekłego bólu...

Kinesiotaping

Plastrowanie dynamiczne, które ma na celu złagodzenie bólu, poprawę krążenia i odciążenie mięśni...

Inne

Polecamy także terapię manualną, metody PNF, suche igłowanie i inne rodzaje fizjoterapii...

Mówią o nas...

Bardzo pozytywne odczucia po zabiegach. Dzięki staraniom zespołu problem z ostrogą piętową ustąpił.
Janusz B.
Pacjent
logo_ost
logo_apf
logo_mos
hbsm
fsm